Liczba odwiedzin: 90719

ASTNER Jan

Brak Obrazu

Malował od zawsze: barwnie, radośnie i zmysłowo, ale raczej bawił tym swoim abstrakcyjnym malowaniem otwartych na interpretacje odbiorców, niż myślał o uczynieniu z niego głównego nurtu swojego życia. Ukończył architekturę na Politechnice Warszawskiej. Studiował też na uniwersytecie Detroit Mercy w USA. A potem został magistrem sztuki na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W bardzo kreatywny sposób przełożył swoją architektoniczną wiedzę i plastyczną wyobraźnię w sferę działania. Jako doradca największych polskich firm w zakresie kształtowania wizerunku marek, i to w okresie burzy i naporu rodzimego kapitalizmu, stał się człowiekiem zawodowego sukcesu.

W 2015 zmienił jednak priorytety. Stara miłość nie zardzewiała. Zaczął poszukiwania w ulubionej dziedzinie. Wrócił, tym razem poświęcając mu większość swojego czasu, którym nareszcie dysponował, do malarstwa. Stosowanie synestezji, równoległego postrzegania przez zmysły i process painting, tworzenia od wewnątrz, z siebie, na zewnątrz, pozwoliło mu dać upust pokładom kreatywności, wyrażanych w oryginalnie traktowanych tematach.

Artysta jest wyznawcą radości życia we wszystkich jego przejawach. Wielbiciel podróży, win i regionalnej kuchni. Mieszka i tworzy w Izabelinie w Puszczy Kampinowskiej oraz w andaluzyjskim Jerez de la Frontera. Oba miejsca są jego codziennym, podsycającym kreatywność, natchnieniem.

Prace zawiera w cyklach, wykorzystując odkryte przez siebie techniki malarskie. Transhuman Visions to opowieści o człowieku przyszłości, istocie przejściowej, egzystencjalnie zagrożonej stworzonym przez siebie stechnicyzowanym światem; Tranquilidad jest zapisem stonowanego, zindywidualizowanego spokoju. Delikatne, pociągające wrażliwością płótna, łagodne w przyswajaniu, wyciszają, otulają; Nasycone hedonizmem akty, Sybaritic Poses, kuszą kobiecym przyzwoleniem, wielbieniem zmysłów; Voluptuous Towns to notatnik podglądacza tajemnic nieokiełznanego życia miast; Pseudologia Fantastica przenosi odbiorcę w zawiły świat kłamliwych fantasmagorii; Seraficzne, zaskakujące w wyrazie Weneckie maski ze słynnego karnawału znakomicie wpisują się w świat przenośni Jana; Synesthetic Garden stanowi oryginalne medium współpracy z muzykami jazzowymi w trakcie seansów synestetycznych. Malarstwo Jana Astnera wystawiane było na międzynarodowych salonach sztuki. W Paryżu, Tuluzie, Brukseli, Antwerpii i Luksemburgu. Prace prezentuje przez sieć europejskich galerii.

Dostępne prace:

Brak zdjęciaBrak zdjęciaBrak zdjęcia
Brak zdjęciaBrak zdjęciaBrak zdjęcia
Brak zdjęciaBrak zdjęciaBrak zdjęcia
Brak zdjęciaBrak zdjęciaBrak zdjęcia
Brak zdjęciaBrak zdjęciaBrak zdjęcia
Brak zdjęciaBrak zdjęciaBrak zdjęcia
Brak zdjęcia