Liczba odwiedzin: 70765

RADZIEMSKA-KĄDZIELA Sylwia (ur. 1970r. )

Brak Obrazu

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi -Wydział Malarstwa i Grafiki . Uzyskała dyplom ASP w 1996 roku z Malarstwa w Pracowni prof. Mariana Kępińskiego, z Grafiki w Pracowni prof. Marii Andrzeja Bartczaka. Wcześniej pasję artystyczną rozwijała w wieku licealnym w ciągu 4 lat pod okiem Artysty Plastyka Dariusza Fieta. Artystka od kilkunastu lat mieszka i tworzy w malowniczej miejscowości Stróża, pod Łodzią. Obrazy autorki znajdują się w wielu krajach w prywatnych kolekcjach oraz zdobią firmy i instytucje.

Twórczość Artystki nie ogranicza się wyłącznie do tworzenia obrazów, zajmuje się także grafiką użytkową, w swym dorobku zawodowym ma współpracę z firmami tekstylnymi pełniąc rolę projektanta wzorów tkanin i dywanów, a także z wydawnictwami książek.

Aktualnie tematem jaki najchętniej podejmuje w swojej twórczości jest świat zmysłowości i uczuciowości człowieka. " Powstanie tych prac było wynikiem osobistego przeżywania w drodze do poszukiwania czułości i bliskości. Prace te są ekspresją zarówno konkretnych przeżyć jak i tęsknot i marzeń... Gwałtowność przeżyć jaka towarzyszyła ich powstaniu warta jest przekazania dalej " w świat " . Niech będą obiektywizacją uczuć nie tylko moich w drodze do poszukiwania czy też już tworzenia Bliskości . Ja wciąż w nią wierzę. " Cytaty pochodzą z autorskiej strony Artystki www.sylwiart.pl

Obecnie tworzy w oparciu o własne projekty własne produkty sztuki użytkowej. Artystka najchętniej uprawia jednak malarstwo, rysunek i grafikę warsztatową. ,, ...w moim malarstwie, rysunku i grafikach pragnę uchwycić urodę świata, jego piękno przemawiające poprzez przyrodę, rośliny, kwiaty, pejzaże, postacie aniołów, a także świat zmysłowości i uczuciowości człowieka. Świadomie - nie pragnę poprzez sztukę wstrząsać, przerażać, zmuszać do przeżywania niepokojów nawet wówczas kiedy obrazy moje mają formę abstrakcji. Moje malarstwo jest na przekór wszystkiemu co człowiek doświadcza w sposób nieprzyjemny..."

Dostępne prace:

Brak zdjęciaBrak zdjęciaBrak zdjęcia
Brak zdjęcia