Liczba odwiedzin: 90719

FIIPEK Jarosław (ur. 1963r. )

Brak Obrazu

Ukończył architekturę na Politechnice Warszawskiej oraz Warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Rysunku uczył się u Henryka Dąbrowskiego i Lubomira Słupeczańskiego, malarstwo studiował w pracowniach Andrzeja Bieńkowskiego, Jacka Sempolińskiego oraz Franciszka Maśluszczaka.

Cykl akwareli SYNTHESIS Pejzaże SYNTHESIS to cykl akwarelowych impresji, synteza wrażeń z obcowania z krajobrazem. Proste w formie, wyjątkowe w kolorystyce. Abstrakcyjne, wykonane w unikalnej technice prace są eteryczne, transcendentne i silnie sugestywne. Głównym motywem każdej pracy jest horyzont. Są odzwierciedleniem zmienności natury, migoczą światłem i kolorem. Obrazy tego cyklu są pełne zdecydowanych, intensywnych i soczystych barw. Artysta bawi się ich zestawieniami i mieszaniem. Kontrastuje i splata je w pełne uroku i bezpretensjonalnie intensywne, unikalne gamy. Nie używa barwy wprost. Szuka kolorów wyjątkowych, buduje zestawienia nieoczywiste, ponieważ chce abyśmy otworzyli wyobraźnię, przełożyli abstrakcyjne prace na znane skojarzenia i wspomnienia.

Cykl PEJZAŻE FRAKTALNE Jarosław Filipek jest malarzem kolorów. Jego obrazy opierają się na intensywności koloru i kontrastach soczystych barw. Artysta bawi się ich zestawieniami. Splata je w urocze i bezpretensjonalnie intensywne impresje. Bogactwo faktur, jakie artysta uzyskuje dzięki zastosowaniu mas plastycznych, świadczą o wyjątkowej technice malarskiej. W cyklu PEJZAŻE FRAKTALNE Jarosław Filipek swoje podejście do formy i koloru przełożył na bardzo abstrakcyjne kompozycje. Nie tworzy pejzaży oczywistych, pozwala na interpretację i swobodny odbiór. Chce zwrócić naszą uwagę na zmienność krajobrazu. Namawia nas abyśmy zatrzymali się na dłużej, poczuli ciepło słońca, lekki poryw wiatru, zapach ziół, szum drzew - abyśmy czerpali przyjemność z odbierania natury wszystkim zmysłami.

Dostępne prace:

Brak zdjęciaBrak zdjęciaBrak zdjęcia
Brak zdjęciaBrak zdjęciaBrak zdjęcia
Brak zdjęciaBrak zdjęciaBrak zdjęcia
Brak zdjęcia